Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były i obecny szef tytułów Polska Press Grupy dostali program w TVP Info

Program "Demaskatorzy" zadebiutuje 3 czerwca (fot. TVP)

Do ramówki TVP Info trafi program "Demaskatorzy", który według stacji ma zajmować się dezinformacją. Autorami cyklu będą Wojciech Mucha, były redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" (Polska Press Grupa), oraz Wojciech Pokora, p.o. redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" (również Polska Press Grupa), a więc tytułów kontrolowanych przez spółkę skarbu państwa PKN Orlen.

We wrześniu 2022 roku powołana przez Polska Press Grupę komisja antymobbingowa nie dopatrzyła się niestosownych praktyk w lubelskim oddziale firmy. Miał ich się dopuszczać właśnie Wojciech Pokora. Pokora do "Kuriera Lubelskiego" przeszedł w maju 2021 roku z Polskiego Radia Lublin, gdzie był reporterem i publicystą, a także kierownikiem redakcji internetu.

Czytaj też: Piotr Kraśko wrócił do TVN 24 BiS, ale nadal ma być również w "Faktach" TVN

Z kolei Wojciech Mucha w przeszłości pracował m.in. w "Gazecie Polskiej Codziennie". Po przejęciu Polska Press Grupy przez Orlen, w kwietniu 2021 roku został redaktorem naczelnym "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". W listopadzie ub.r. rozwiązał umowę za porozumieniem stron i rozstał się z Polska Press Grupą.

Wojciech Mucha dobrze zna się z nowym prezesem TVP Mateuszem Matyszkowiczem. Po tym, jak ogłoszono, że Matyszkowicz zastąpi Jacka Kurskiego, zaczęto mówić o odejściu Muchy z Polska Press Grupy właśnie do TVP.

Nowe porządki w TVP Info

Telewizja Polska w komunikacie dotyczącym nowego programu Muchę i Pokorę przedstawia jako ekspertów, od dekady zawodowo zajmujących się problematyką rosyjskiej dezinformacji, manipulacji oraz teorią wojen hybrydowych. W programie mają oni przybliżać specyfikę dezinformacji, jaka obecna jest za sprawą aktywności Rosji, Białorusi, Chin, grup cyberterrorystycznych czy siatki trolli.

Czytaj też: TVN pokaże finał turnieju Roland Garros, jeśli awansuje do niego Iga Świątek

To kolejny program wprowadzony do ramówki TVP Info po tym, gdy dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Michał Adamczyk, a jego zastępcą ds. TVP Info – Samuel Pereira. W nadawanym od końca maja programie "Fakty czy kłamstwa?" Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci" (Fratria) rozlicza komercyjne media, które nie powielają rządowej propagandy.

Program "Demaskatorzy" zadebiutuje 3 czerwca i będzie nadawany w soboty o 21.

Czytaj też: Ogłoszono listę nominowanych do Nagrody Literackiej Nike. Cztery reportaże

(MNIE, 02.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.