Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix, Amazon i inne serwisy w Indiach muszą emitować ostrzeżenia o szkodliwości palenia

Od tej pory, jeżeli bohaterka "Gambitu królowej" na Netflixie zechce sobie zapalić, to na ekranie pojawi się powiadomienie, że jej to szkodzi (screen: YouTube/TV Series-Clips)

Indie wprowadzają wytyczne wymagające od platform streamingowych, takich jak Netflix i Amazon Prime Video, wyświetlania wyraźnych ostrzeżeń o szkodliwości palenia i innych formach używania tytoniu podczas emisji programów z takimi scenami.

Przepisy wymieniające papierosy i inne wyroby tytoniowe nakładają na platformy obowiązek wyświetlania "antytytoniowych punktów zdrowotnych” trwających co najmniej 30 sekund na początku i w środku programu.

Nowe przepisy nakładają również na platformy obowiązek wyświetlania ostrzeżenia dotyczącego palenia tytoniu jako "komunikatu statycznego” u dołu ekranu w czasie, gdy wyroby tytoniowe pojawiają się na ekranie. 

Surowe przepisy pojawiły się po badaniu przeprowadzonym przez Światową Organizację Zdrowia, które wykazało, że prawie 267 mln Hindusów w wieku 15 lat i starszych pali tytoń.

"Nowe przepisy zapewnią, że usługi przesyłania strumieniowego nie będą kolejnym narzędziem agresywnego atakowania indyjskiej młodzieży przez Big Tobacco" - powiedziała Yolonda Richardson, dyrektorka organizacji non-profit Campaign for Tobacco-Free Kids.

Jeśli serwisy streamingowe nie zaczną przestrzegać reguł, muszą liczyć się z nakładaniem kar finansowych.

(MAC, 01.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.