Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Nowy Świat ze spektaklem teatralnym Igora Brejdyganta na trzecie urodziny

Sztuka ma się opierać na sześciu-siedmiu rolach wiodących i wielu epizodycznych, do których zapraszane będą znane osoby i dziennikarze Radia Nowy Świat (fot. Jakub Kamiński/East News)

W Teatrze Polonia i Och-Teatrze w Warszawie grany będzie urodzinowy spektakl Radia Nowy Świat "NieDochodzenie". Rozgłośnia szykuje również audycję realizowaną z warszawskiej księgarni Wrzenie Świata.

Sztukę "NieDochodzenie" napisał Igor Brejdygant, wyreżyserował Wojciech Malajkat, a zagrają w niej: Magdalena Stużyńska, Barbara Wypych, Tadeusz Chudecki, Sambor Czarnota, Paweł Okoński, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Adam Stasiak i Wojciech Mann w roli "nadgłosu".

W zamyśle radia oraz scenarzysty Igora Brejdyganta będzie to komedia kryminalna w dwóch aktach. Sztuka ma się opierać na sześciu-siedmiu rolach wiodących i wielu epizodycznych, do których zapraszane będą znane osoby i dziennikarze Radia Nowy Świat.

Czytaj też: TVP Info będzie rozliczać media nie serwujące rządowej propagandy. "Fakty czy kłamstwa?"

"NieDochodzenie" grane będzie w Teatrze Polonia od 9 lipca. Spektakl pojawi się również w repertuarze Och-Teatru.

Ponadto od 18 czerwca Weronika Wawrzkowicz będzie autorką nowego cyklu spotkań – "Wrzenie Nowego Świata". Dziennikarka raz w miesiącu zapraszać będzie na rozmowy do warszawskiej księgarni Wrzenie Świata. Cykl będzie transmitowany na antenie.

Z kolei 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, Radio Nowy Świat wyemituje trzy bajki napisane przez słuchaczy, które czytać będą m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann i Zbigniew Zamachowski. 3 czerwca rozgłośnia nadawać będzie audycje z festiwalu Wodecki Twist.

Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie 10 lipca 2020 roku. Rozgłośnię wspiera na Patronite.pl blisko 34 tys. użytkowników, którzy miesięcznie wpłacają 707 tys. zł.

Czytaj też: Media nie posłuchają polityków. Będą relacjonować obrady komisji ds. wpływów rosyjskich

(KOZ, 30.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.