Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix wprowadził w Polsce opłatę za współdzielenie konta. Podano cenę

Netflix przypomina, że konto w serwisie jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego (fot. Pixabay.com)

W tym tygodniu Netflix zaczął przesyłać subskrybentom w Polsce informację o opłacie za współdzielenie konta. Wynosi ona 9,99 zł miesięcznie.

Jak podał serwis w komunikacie, wiadomość e-mail jest wysyłana do użytkowników, którzy udostępniają konto osobom spoza swojego gospodarstwa domowego.

W mailu można przeczytać, że użytkownika spoza gospodarstwa można dodać do subskrypcji, ale za dopłatą – 9,99 zł miesięcznie. Standardowa subskrypcja kosztuje od 29 zł (oglądanie jednocześnie tylko na jednym urządzeniu) do 60 zł miesięcznie (cztery urządzenia naraz).

Czytaj też: Prokuratura chce o wiele wyższych kar dla Palikota i Wojewódzkiego za promowanie alkoholu

Netflix przypomniał w komunikacie, że konto w serwisie jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. "Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu – w domu, poza domem czy na urlopie" – podkreślono.

W tym tygodniu Netflix rozszerzył zakaz udostępniania haseł do serwisu na 103 kraje. Platforma poinformowała, że wysyła e-maile ostrzegawcze także do klientów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii, Singapurze, Meksyku i Brazylii.

Firma oszacowała, że dane logowania osobom spoza swojego gospodarstwa domowego przekazało łącznie ponad 100 mln gospodarstw domowych. Na koniec marca liczba płacących klientów Netflixa na całym świecie wyniosła 232,5 mln.

Czytaj też: Sanah, po akcji Radia Elka, zmienia tekst swojej piosenki. Marka Marlboro zniknęła

(MNIE, MAC, 25.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.