Dział: RADIO

Dodano: Maj 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duklanowski z Radia Szczecin znów zajął się tematem powiązanym z aferą pedofilską

Poseł PiS uważa, że zniszczenie samochodu to efekt szczecińskiej afery pedofilskiej (screen: Radio Szczecin)

Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin, wciąż zajmuje się tematami wokół sprawy pedofila, który krzywdził dzieci posłanki Magdaleny Filiks. Ostatnio napisał o ostrzelaniu samochodu posła PiS, który uważa, że "mogło to być działanie polityczne", bo "ataki nasiliły się po ujawnieniu afery pedofilskiej". Policja jednak nie potwierdza na razie tak daleko idącej hipotezy.

Szczecińska prokuratura bada okoliczności, w jakich doszło do ostrzelania z broni pneumatycznej samochodu posła PiS Artura Szałabawki. Duklanowski relacjonuje tę sprawę na stronie Radioszczecin.pl i przedstawia domysły Szałabawki. Poseł twierdzi, że "to z dużą dozą prawdopodobieństwa działanie polityczne". Dodał też, że w ostatnich miesiącach otrzymał wiele smsów i emaili z wyzwiskami i groźbami.

Czytaj też: Piotr Jacoń znów zabrał głos ws. Daukszewicza: "Z panem Krzysztofem jestem po rozmowie".

- Najwięcej po ujawnieniu tego polityka, pedofila, który w województwie zachodniopomorskim narobił tyle szkody. Te środowiska dosyć agresywnie mnie traktują. Jak się jest politykiem, to trzeba mieć grubą skórę, ale granice zaczynają być przekraczane - uważa Szałabawka.

Samochód posła Szałabawki został uszkodzony w weekend na początku maja. Nieznany sprawca - prawdopodobnie strzelając z broni pneumatycznej - rozbił w samochodzie tylną szybę i uszkodził lusterko. Na karoserii widać też wgniecenia, jakie mogą zostawić śruciny.

Czytaj też: Wydawnictwo Bauer zwolniło 15 osób z redakcji graficznej. "Trudna sytuacja na całym rynku"

Związku uszkodzenia samochodu z burzą wokół afery pedofilskiej w Szczecinie nie potwierdza szczecińska policja. - Trwają czynności. Prowadzi je szczecińska prokuratura - mówi "Presserwisowi" mł. asp. Paweł Pankau z zespołu prasowego KMP Szczecin. Prokuratura również nie ujawnia szczegółów sprawy.

Przypomnijmy, że Tomasz Duklanowski pod koniec grudnia opublikował na portalu Radia Szczecin tekst o skazanym prawomocnie pół roku wcześniej pedofilu (dawnym działaczu Platformy Obywatelskiej), który miał się dopuszczać czynów m.in. wobec dzieci szczecińskiej posłanki PO Magdaleny Filiks. Tekst był tak skonstruowany, że nietrudno było zidentyfikować ofiary. Będący jedną z ofiar syn posłanki Filiks popełnił w połowie lutego samobójstwo.

Przeciwko poczynaniom Duklanowskiego zaprotestowało środowisko dziennikarskie. Sprawę bada też przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ze stacji odeszło kilku dziennikarzy, którzy nie chcieli być kojarzeni z naczelnym. Powszechne było oczekiwanie dymisji naczelnego i prezesa Radia Szczecin. Do dziś jednak pracują.

(PAR, 18.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.