Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Vodafone w ciągu trzech lat zwolni 11 tys. pracowników

Margherita Della Valle jest CEO od 1 stycznia. Wcześniej prowadziła finanse firmy, więc wie, gdzie należy szukać oszczędności (fot. Vodafone.com)

Margherita Della Valle, nowa szefowa Vodafone, drugiej co do wielkości firmy na świecie zajmującej się usługami telekomunikacyjnymi, ogłosiła plany redukcji 11 tys. miejsc pracy w ciągu trzech lat.

Oprócz działalności w zakresie telefonii komórkowej, Vodafone jest znaczącym graczem na rynku telewizji kablowej, zarządzając dawną siecią Kabel Deutschland w Niemczech oraz VodafoneZiggo JV z Liberty Global.

Niemcy, jeden z największych rynków Vodafone, zostaną zapewne najbardziej dotknięte zwolnieniami za "słabe wyniki komercyjne”. Znaczący przegląd strategiczny ma odbyć się również w Hiszpanii.

Margherita Della Valle została powołana na stanowisko CEO w styczniu po odejściu Nicka Reada pod koniec 2022 roku (wcześniej była dyrektorką finansową). Zarząd firmy znajduje się w Newbury w Wielkiej Brytanii oraz w Düsseldorfie w Niemczech. Vodafone jest drugim po China Mobile, największym na świecie przedsiębiorstwem zajmującym się usługami telekomunikacyjnymi. Posiada oddziały w 27 krajach świata, w kolejnych 33 umowy partnerskie z lokalnymi sieciami. Według danych na koniec 2022 roku firma zatrudniała ok. 104 tys. pracowników.

(MAC, 17.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.