Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nadawca kanałów Adventure, Top Kids i Antena HD nie płaci tantiem? Tak twierdzi SFP-ZAPA

Antena HD to stacja nadająca naziemnie na MUX 1 (screen: MWE Networks)

KRRiT zajmie się pismem Stowarzyszenia Filmowców Polskich – Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych w sprawie kanałów Adventure, Top Kids i Antena HD. Według SFP-ZAPA nadawca tych stacji nie realizuje obowiązku zapłaty za prawa autorskie.

Stowarzyszenie zarzuca Grupie MWE Networks Michała Winnickiego, nadawcy kanałów, że od 2014 nie została przez nią zawarta ze stowarzyszeniem odpowiednia umowa i to pomimo wielokrotnej korespondencji kierowanej do niej w tej sprawie.

Czytaj też: Sąd oddalił pozew prezesa NIK ws. reportażu TVN „Pancerny Marian i pokoje na godziny”

SFP-ZAPA zaapelowało więc o zajęcie się sprawą do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Powołuje się na art. 6 ust. 2 pkt. 4 Ustawy o radiofonii i telewizji. Według niego do zadań KRRiT należy m.in. sprawowanie w granicach określonych ustawą kontroli działalności dostawców usług medialnych oraz dostawców platform udostępniania wideo.

Z naszych informacji wynika, że KRRiT będzie chciała wyjaśnić tę sprawę.

Michał Winnicki, właściciel grupy, nie odpowiedział w czwartek na pytanie, dlaczego nie doszło do zawarcia umowy, czy planuje ją zawrzeć i czy nie obawia się, że tego typu wątpliwości prawne mogą mieć negatywny wpływ na trwające procesy koncesyjne nadawcy (stara się m.in. o przedłużenie koncesji Power TV).

SFP-ZAPA zajmuje się identyfikacją dzieł audiowizualnych, pozwalającą na wypłaty należnych autorom i producentom tantiem, a także wspieraniem walki z piractwem w obrocie utworami filmowymi.

Czytaj też: Jak zmieni się tygodnik "NIE" pod nowym kierownictwem? Rozwój w internecie i happeningi

(MNIE, 13.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.