Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz pozywa byłego pracodawcę za tzw. odwróconą dyskryminację

Bradley w pozwie domaga się wypłaty utraconych zarobków i dodatkowej kwoty z tytułu odszkodowania (fot. Linkedin.com/in/steven-p-bradley)

Steve Bradley, były dziennikarz sportowy i przez 21 lat redaktor "Democrat & Chronicle" – gazety ukazującej się w północnej części stanu Nowy Jork, pozywa pracodawcę za tzw. odwróconą dyskryminację. Twierdzi, że został zwolniony z powodu polityki wydawnictwa Gannett polegającej na tym, że promowano pracowników reprezentujących mniejszości etniczne.

"Na przykład redaktor naczelny gazety skomentował, że zdecydował się zakończyć współpracę z panem Bradleyem tylko dlatego, że był biały. Dzięki temu w firmie mógł pozostać pan Liu, który jest Azjatą" – napisano w skardze.

Czytaj też: Richard Sharp ustępuje z funkcji prezesa BBC po dochodzeniu i skandalu z pożyczką dla Borisa Johnsona

W tym samym dokumencie stwierdzono, że Gannett, wdrażając w 2020 roku politykę mającą na celu wspieranie osób z mniejszości, obiecywał premie i inne zachęty w zamian za ich zatrudnianie. "Gannett poczynił postępy we wdrażaniu Polityki Dyskryminacji, w wyniku czego wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników nienależących do mniejszości zostało zwolnionych lub cierpiało z powodu innych niekorzystnych działań związanych z zatrudnieniem wyłącznie ze względu na rasę" – kontynuuje Bradley.

Ponadto w skardze zarzuca się, że "pracownik Gannett, któremu powierzono zadanie nadzorowania rekrutacji i zatrzymywania talentów, Hollis Towns, poinformował menedżerów, iż w przyszłości nie należy zatrudniać więcej heteroseksualnych białych mężczyzn".

Bradley w pozwie domaga się wypłaty utraconych zarobków i dodatkowej kwoty z tytułu odszkodowania.

Czytaj też: Fox News traci na zwolnieniu Tuckera Carlsona. Rosjanie oferują pracę

(MAC, 02.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.