Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Wysokich Obcasów kończy działalność. "Nieaktywna od kilku miesięcy organizacja"

Fundacja Wysokich Obcasów powstała w 2018 roku jako wspólna inicjatywa Agory oraz "Wysokich Obcasów" (fot. materiały prasowe)

Fundacja Wysokich Obcasów, utworzona w 2018 roku, zakończy działalność.

Prezeską fundacji w kwietniu została Joanna Kosmal, radczyni prawna z zespołu prawnego "Gazety Wyborczej". Wcześniej kierowała nią Aleksandra Klich-Siewiorek, która rozstała się z Agorą.

Biuro prasowe Agory wyjaśnia "Presserwisowi", że zadaniem nowej prezeski jest "uporządkowanie spraw nieaktywnej od kilku miesięcy organizacji, co pozwoli – w następnych krokach – na wygaszenie jej działalności".

Czytaj też: Mimo konfliktów i braku koncesji telewizja narodowców podtrzymuje plany startu

"Fundacja Wysokich Obcasów nie prowadziła w ostatnim czasie projektów, a te, o których kontynuacji zdecydujemy, przejmie w przyszłości Fundacja Gazety Wyborczej" – zapowiada spółka.

W połowie 2022 roku z zasiadania w zarządzie fundacji zrezygnowała Zuzanna Lewandowska. 

Fundacja Wysokich Obcasów powstała jako wspólna inicjatywa Agory oraz "Wysokich Obcasów". Działała na rzecz praw kobiet, w szczególności podejmując inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji, na forum międzynarodowym i w Polsce. Jej dodatkowym celem była integracja środowisk feministycznych, artystycznych, dziennikarskich, biznesowych i naukowych, a także zapobieganie wszelkim formom przemocy wobec kobiet oraz promowanie zdrowia kobiet i dostępu do edukacji seksualnej.

Czytaj też: Tomasz Lis u Smokowskiego w Kanale Sportowym: "Jestem byłym dziennikarzem"

(KOZ, 24.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.