Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie spieszy się z ukaraniem Radia Szczecin i TVP Info. Duklanowski wciąż pisze

Kierowana przez Macieja Świrskiego KRRiT jest wciąż na etapie analizy materiałów (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż analizuje materiały w postępowaniach o ukaranie Radia Szczecin i TVP Info "w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy".

Sprawa, jak podawała w styczniu KRRiT, ma związek z artykułami opublikowanymi 29 grudnia na stronach internetowych Radia Szczecin i TVP Info oraz "idącymi w ślad za tym treściami emitowanymi w audycjach PR Szczecin i TVP Info, które pozwalały na zidentyfikowanie danych ofiar przestępstwa".

Czytaj też: Ruszył proces Tomasza Duklanowskiego, oskarżonego przez marszałka Senatu o zniesławienie

Autorem materiału Radia Szczecin, który został tak skonstruowany, że pozwolił na identyfikację ofiar pedofila, jest Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny rozgłośni. Na początku marca poinformowano publicznie, że jedna z tych ofiar – nastoletni syn posłanki PO Magdaleny Filiks – nie żyje.

Tomasz Duklanowski nie poniósł żadnych konsekwencji

Kilka dni później przewodniczący KRRiT Maciej Świrski, pytany przez "Presserwis" o to, na jakim etapie są postępowania, stwierdził: "W tej chwili analizujemy dokumentację i przeprowadzane są rozmaite dodatkowe analizy".

Krajowa Rada wciąż nie zdecydowała o ukaraniu Radia Szczecin ani TVP Info. – Obydwa postępowania są toku. Trwają analizy wyemitowanych materiałów – informuje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Czytaj też: Świrski wszczyna postępowanie, a do KRRiT wpływają skargi na "Kropkę nad i" z udziałem prof. Engelking

Jak informowaliśmy pod koniec marca, redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski, który nie poniósł żadnych konsekwencji za materiał pozwalający na identyfikację ofiary pedofila – znów aktywnie zajmuje się tematami politycznymi.

W ubiegłym tygodniu Duklanowski na stronie Radioszczecin.pl napisał materiał o tym, że "prezydent Szczecina Piotr Krzystek regularnie wspiera finansowo aktywistów LGBT ze Stowarzyszenia Lambda". Pieniądze przeznaczane są m.in. na "pomoc osobom transpłciowym, przed i na początku procesu tranzycji". Redaktor naczelny Radia Szczecin później cytował radną Agnieszkę Kurzawę z PiS, która martwiła się, że "nie ma pieniędzy na lampki na choince czy na włączenie fontann w mieście. Natomiast widzimy, że duże środki są przeznaczane na różne stowarzyszenia czy fundacje".

Czytaj też: Zespół „NIE” pisze do zachodnich redakcji o notorycznym łamaniu wolności słowa w Polsce

(KOZ, 22.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.