Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Coraz większa kolejka nadawców czekających na przedłużenie koncesji przez KRRiT

KRRiT przedłużyła już koncesję dla Polsatu, a dla TVN jeszcze nie (fot. Piotr Molęcki/East News)

TVN SA czeka na przedłużenie nie tylko koncesji dla HGTV, o którą upomniał się członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Tadeusz Kowalski, ale także dla TVN, TVN Turbo i TVN International. 

Obecna koncesja HGTV obowiązuje do 26 czerwca 2023 roku. Zgodnie z przepisami o wydanie kolejnej na następne 10 lat trzeba wystąpić najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej licencji. Wniosek nadawcy trafił 23 czerwca 2022 roku i od tego czasu minęło już ponad dziewięć miesięcy. Proces przeciąga się ze względu na wątpliwości m.in. przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego co do struktury właścicielskiej TVN. Opozycyjny członek Rady prof. Tadeusz Kowalski wezwał Świrskiego do zajęcia się sprawą wniosku o rekoncesję dla kanału HGTV. KRRiT w poprzednim składzie koncesję TVN 24 przedłużyła dopiero po 19 miesiącach. 

Z kolei do 2024 roku ważne są koncesje czterech kolejnych kanałów TVN: głównego TVN (wygasa 14 kwietnia 2024 roku), TVN International (10 lutego), TVN Turbo (12 kwietnia) i TVN Style (28 lipca). Wnioski o przedłużenie koncesji trzech pierwszych z nich Krajowa Rada już otrzymała (dla TVN już pod koniec 2022 roku).

Czytaj też: Tadeusz Kowalski wzywa szefa KRRiT do zajęcia się rekoncesją HGTV

Na początku marca KRRiT podjęła decyzję o przedłużeniu koncesji dla Polsatu o kolejne 10 lat (obecna obowiązuje do 2 marca 2024 roku).

Jeszcze w 2023 roku kończą się obecne koncesje m.in. ponadregionalnego radia Tok FM Agory i Polityki (obowiązuje do 3 listopada 2023 roku), a także dwóch naziemnych kanałów telewizyjnych: Stopklatki (do 29 października; Grupa Kino Polska) i Fokus TV (do 21 listopada; Grupa Polsat). Na razie Krajowa Rada przedłużyła licencję Stopklatce.

Koncesja naziemna TV Puls obowiązuje do 11 grudnia 2024 roku.

KRRiT w obecnym składzie poza Polsatem i Stopklatką przedłużyła koncesje także m.in. Radia Hit z Włocławka, Radia Bon Ton z Chełma i Meloradia Mazury.

(KOZ, 05.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.