Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Film "Lewandowski – Nieznany" debiutuje dziś w Prime Video Amazona. "Kariera i życie prywatne"

Na prapremierze filmu byli obecni m.in. Robert i Anna Lewandowscy (fot. materiały prasowe Prime Video)

Dziś w serwisie Prime Video, należącym do Amazona, premierę będzie mieć film dokumentalny "Lewandowski – Nieznany" o piłkarzu Robercie Lewandowskim.

Prapremiera filmu odbyła się 28 marca w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki. Na wydarzeniu pojawili się m.in. Robert Lewandowski z żoną Anną. Od dziś film będzie dostępny dla subskrybentów Prime Video. 

Dokument jest zapisem drogi, jaką Robert Lewandowski przebył z boiska w Lesznie na największe futbolowe areny.

Czytaj też: Kanał Tomasza Lisa na YouTube ma średnio 10 tys. wyświetleń. "Potrzebuje marketingu"

"Moja kariera wciąż trwa, ale w jej tle działo się bardzo wiele rzeczy, o których nigdy głośno nie mówiłem, a które wpłynęły na mnie jako piłkarza i człowieka. Tych dwóch wymiarów nie da się rozdzielić, bo wzajemnie się uzupełniają i na siebie wpływają. Myślę, że w dużej mierze właśnie o tym jest ten film" – stwierdził Robert Lewandowski, cytowany w materiałach prasowych dotyczących produkcji.

Twórcy dokumentu skupili się zarówno na karierze sportowej głównego bohatera, jak i jego życiu prywatnym. W filmie znalazły się nigdy wcześniej niepublikowane materiały dotyczące piłkarza oraz wypowiedzi m.in. jego żony Anny, przyjaciół, piłkarzy i trenerów. Głos zabierają m.in. Jürgen Klopp (trener Borussii Dortmund w latach 2008-2015), Thierry Henry (francuski trener piłki nożnej), Zbigniew Boniek (obecnie wiceprezydent UEFA, a wcześniej prezes PZPN) oraz reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny.

Film został wyprodukowany przez Papaya Films i wyreżyserowany przez Macieja Kowalczuka. Jak tłumaczył Kacper Sawicki, założyciel i partner zarządzający Papaya Films, prace nad dokumentem rozpoczęto dwa lata temu. "Produkcja była wyzwaniem szczególnie na starcie, podczas drugiej fali pandemii. Autorzy mierzyli się wtedy z wieloma ograniczeniami, m.in. specjalnymi procedurami związanymi z bezpieczeństwem podczas podróży" – stwierdził.

Czytaj też: Oskar Szafarowicz z programem w TV Republika. Publikował tweety pozwalające zidentyfikować ofiary pedofila

(MNIE, 31.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.