Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związkowcy z TVP proszą prezesa o 1 tys. zł świadczenia na Wielkanoc

W listopadzie ub.r. pracownikom TVP wypłacono nagrody w związku z 70-leciem telewizji – w zależności od stażu 500 zł, 1,2 tys. zł lub 2 tys. zł (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Związkowcy z Telewizji Polskiej poprosili prezesa Mateusza Matyszkowicza o wypłacenie 1 tys. zł świadczenia na Wielkanoc. Podobna prośba została już wcześniej przez TVP odrzucona.

"W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkanocnych zwracamy się z gorącą prośbą o przyznanie wszystkim Pracownikom świątecznego świadczenia pieniężnego w wysokości 1000 zł brutto" – piszą w piśmie do prezesa rada zakładowa TVP i związek zawodowy Wizja.

Czytaj też: Ogromne pieniądze na Radę Mediów Narodowych. 2 mln zł na wynagrodzenia członków

Związkowcy wyjaśniają, że ich prośba spowodowana jest rosnącą inflacją w Polsce, a przyznanie świadczenia "byłoby gestem dobrej woli".

Pod koniec 2022 roku związkowcy chcieli także 1 tys. zł świadczenia na Boże Narodzenie, ale spółka odmówiła. W listopadzie wypłacono pracownikom nagrody w związku z 70-leciem telewizji. W zależności od stażu otrzymali oni 500 zł, 1,2 tys. zł lub 2 tys. zł.

Czytaj też: Tygodnik „NIE” ma być wycofany z placówek Poczty Polskiej przez okładkę. Wbrew prawu prasowemu

(KOZ, 14.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.