Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk chce stworzyć alternatywę dla ChatGPT

Elon Musk współpracował z OpenAI osiem lat temu, ale podkreśla, że "chodziło mu o coś innego" (fot. Wikimedia Commons/Norad and Usnorthcom Public Affairs)

Elon Musk zwrócił się do specjalistów zajmujących się sztuczną inteligencją o utworzenie nowego laboratorium badawczego dla opracowania alternatywy dla ChatGPT. Właściciel SpaceX oraz Twittera i szef koncernu Tesla wielokrotnie krytykował OpenAI za stworzenie chatbota o zbyt małym potencjale.

O zamiarach miliardera poinformowała Agencja Reutera, cytując portal branży technologicznej "The Information". Zdaniem portalu Musk zarzuca twórcom ChatGPT zainstalowanie zabezpieczeń uniemożliwiających tworzenie tekstów, które mogłyby urazić użytkowników.

Czytaj też: YouTube z zarzutami o zbieranie danych nieletnich

Musk współtworzył OpenAI w 2015 roku, ale od tego czasu zerwał więzi ze start-upem. Jak pisze "The Information", jego komentarze sugerują, że konkurencyjny chatbot miałby mniej ograniczeń dotyczących tematów wywołujących kontrowersje w porównaniu z ChatGPT i pokrewnym chatbotem, niedawno uruchomionym przez Microsoft.

ChatGPT wystartował 30 listopada, ale jest częścią szerszego zestawu technologii opracowanych przez OpenAI, który ma bliskie powiązania z Microsoftem. Od tego czasu zyskał miliony użytkowników, z wieloma używającymi go do spraw związanych z pracą, takich jak pisanie e-maili, zagadnienia badawcze itp.

Musk podkreśla, że ChatGPT lub AI jako całość mają "zarówno pozytywne, jak i negatywne strony" i wielokrotnie prognozował "wielkie zagrożenie" związane z nieskrępowanym rozwojem sztucznej inteligencji.

Czytaj też: Masz pytania o metawersum? Odpowiedzi w obszernym raporcie "W kierunku metawersum". "Press" proponuje

(MAC, 04.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.