Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie 6 mln zł resort infrastruktury wydał w TVP i Polskim Radiu w 2022 roku

Resort infrastruktury, kierowany przez Andrzeja Adamczyka, chętniej promował się w TVP niż w Polskim Radiu (fot. Piotr Molęcki/East News)

W 2022 roku Ministerstwo Infrastruktury zawarło umowy z Telewizją Polską i Polskim Radiem łącznie na 5,88 mln zł brutto.

Informacje na ten temat przekazał sekretarz stanu w resorcie infrastruktury Andrzej Bittel w odpowiedzi na interpelację wicemarszałkini Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj też: Niemal 7 mln zł resort klimatu wydał w TVP i Polskim Radiu w 2022 roku

Umowy resortu infrastruktury z TVP opiewały na 5,83 mln zł, z czego 5,7 mln zł pochłonął zakup czasu antenowego dla ogólnopolskiej kampanii społecznej na temat zmian w prawie o ruchu drogowym. Pozostałą kwotę przeznaczono na przygotowanie produkcji programu "Jedź bezpiecznej".

W Polskim Radiu ministerstwo infrastruktury wydało ledwie 51 tys. zł na nagranie spotów informacyjnych i ich emisję.

Czytaj też: Żądając kar dla komercyjnych nadawców, szef KRRiT może dążyć do odebrania im koncesji

(KOZ, 24.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.