Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Mediów Narodowych powoła dyrektorów TVP 3 Kielce i Białystok

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji dyrektorów oddziałów TVP powołuje zarząd TVP za zgodą Rady Mediów Narodowych (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Już 21 lutego Rada Mediów Narodowych ma zająć się wyrażeniem zgody na oficjalne powołanie dyrektorów oddziałów terenowych TVP w Kielcach i Białymstoku.

Zarząd TVP, który obecnie jest tworzony jednoosobowo przez Mateusza Matyszkowicza, pod koniec stycznia 2023 podjął uchwałę o powołaniu Agnieszki Giełażyn-Sasimowicz na stanowiska dyrektorki-redaktorki naczelnej oddziału w Białymstoku. Z kolei pod koniec listopada 2021, gdy TVP kierował jeszcze Jacek Kurski, zarząd TVP (w jego skład wchodzili Kurski i Matyszkowicz) podjął uchwałę w sprawie powołania na dyrektora-redaktora naczelnego oddziału w Kielcach Przemysława Predygiera.

21 lutego RMN ma rozpatrzyć wnioski zarządu TVP o udzielenie zgody na ich formalne powołanie.

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz p.o. dyrektorką-redaktorką naczelną TVP 3 Białystok została we wrześniu 2022. Zastąpiła na stanowisku Eugeniusza Szpakowskiego, który pełnił tę funkcję od 2016 roku. Z kolei Przemysław Predygier oddziałem w Kielcach kieruje od 2016 roku.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji dyrektorów oddziałów TVP powołuje zarząd TVP za zgodą Rady Mediów Narodowych.

(MNIE, 18.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.