Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwolniony przez nowego wydawcę wicenaczelny "Dziennika Wschodniego" trafił do Wirtualnej Polski

Paweł Buczkowski był zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego" od 2020 roku (fot. Facebook/Paweł Buczkowski)

Paweł Buczkowski, zwolniony z "Dziennika Wschodniego" wicenaczelny tytułu, został lubelskim reporterem Wirtualnej Polski. 

Selfie ze znacznikiem "Wirtualna Polska" pojawiło się we wtorek rano w relacjach Buczkowskiego na Facebooku. - Będę dziennikarzem takim jak inni dziennikarze Wirtualnej Polski w innych miastach - mówi Paweł Buczkowski "Presserwisowi". - WP wyciągnęła pomocną dłoń, za co jestem wdzięczny. 

Czytaj też: „Dziennik Wschodni” w nowych rękach, odwołano naczelnego

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Paweł Buczkowski ogłosił na Facebooku, że szuka pracy. Stracił ją tydzień wcześniej, po tym jak opublikował w "Dzienniku Wschodnim" stopkę bez nazwisk redaktora naczelnego i jego zastępcy. Był to z jego strony gest protestu przeciwko próbie ingerencji nowego wydawcy w treść artykułu Agnieszki Mazuś o powiązaniach lokalnego dewelopera z władzami miasta. 

Paweł Buczkowski był związany z "Dziennikiem Wschodnim" od 2006 roku. Zaczynał jako dziennikarz, m.in. w oddziale w Puławach. Od 2010 roku był redaktorem w dziale online, w styczniu 2019 roku został kierownikiem tego działu. Od października 2020 roku był zastępcą redaktora naczelnego, nadal odpowiadając za internetową część "DW". Wcześniej był związany z lubelskim oddziałem "Gazety Wyborczej".  

(PAR, 15.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.