Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Financial Times" wyznacza pierwszą redaktorkę ds. sztucznej inteligencji

Madhumita Murgia z "Financial Times" jest jedną z najbardziej znanych brytyjskich dziennikarek zajmujących się technologiami (screen: arc/ft.com))

"Financial Times" wyznaczył Madhumitę Murgię na stanowisko pierwszej redaktorki do nadzorowania treści dostarczanych przez sztuczną inteligencję.

Murgia będzie też pisać o biznesie, firmach, polityce i nauce stojącej za sztuczną inteligencją. Będzie współpracować z redaktorem wiadomości technologicznych Muradem Ahmedem, aby rozwijać relacje w gazecie i pomagać w dostarczaniu wiedzy reporterom.

Czytaj też: Alphabet stracił 100 mld dol. przez błąd swojego chatbota

Do nowo utworzonej funkcji Murgia przechodzi po kilku latach pracy w roli europejskiej korespondentki ds. technologii. Przed dołączeniem do "FT" w 2016 roku była dziennikarką w "The Telegraph" i zastępczynią naczelnej w Wired UK. W latach 2020 i 2021 znajdowała się na short listach nominowanych do British Journalism Awards w kategorii dziennikarstwo technologiczne.

(MAC, 11.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.