Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda Media Polska chce więcej zarabiać w portalach – wzmacnia programmatic i performance

Krystian Trapszo, Monika Ceglińska-Maciak i Łukasz Wiśniewski w Burdzie dostali nowe zadania w obszarze rozwoju cyfrowego. Serwisy internetowe BMP docierają miesięcznie do ponad 13,7 mln użytkowników (fot. materiały pras.)

Łukasz Wiśniewski na stanowisku head of BMP programmatic, Monika Ceglińska – Maciak w roli head of digital ad product & sales strategy oraz Krystian Trapszo, który został head of non media operations – takie zmiany kadrowe mają wzmocnić Burda Media Polska w obszarze reklamy internetowej.

Łukasz Wiśniewski będzie pracował w zespole Katarzyny Nowakowskiej, która odpowiada za biuro klientów strategicznych i domów mediowych. Wiśniewski w latach 2021-2022 był head of DBI Poland w Havas Media Group, a wcześniej przez ponad cztery lata pracował w Grupie ZPR Media jako programmatic & performance sales director.

Czytaj też: Wczorajsze spotkanie w "Wyborczej" na temat wydzielenia spółek nie uspokoiło dziennikarzy

W strukturach sprzedaży zostało powołane nowe stanowisko head of digital ad product & sales strategy, które objęła Monika Ceglińska-Maciak. Będzie odpowiedzialna za rozwój produktu reklamowego wydawcy oraz planowanie strategicznych kierunków rozwoju w obszarze sprzedaży reklamy digital. Ceglińska-Maciak ma ponad 20 lat doświadczenia w mediach. Od 2017 roku pracowała w strukturach Burdy, a wcześniej Edipresse Polska.

Do zespołu produktowego dołączył natomiast Krystian Trapszo, który jako head of non media operations będzie odpowiadał za rozwój biznesu Burdy w obszarze marketplace i afiliacji. Trapszo doświadczenie zdobywał w Ringier Axel Springer, gdzie w ostatnich latach pełnił funkcję head of performance, a także w Wirtualnej Polsce, gdzie w latach 2015–2017 był odpowiedzialny za obszar performance.

W skład portfolio Burda Media Polska wchodzą portale Elle.pl, Glamour.pl, National-geographic.pl, Wizaz.pl, Polki.pl, Kobieta.pl, Party.pl, Viva.pl, Gotujmy.pl, Niania.pl. Docierają miesięcznie do ponad 13,7 mln użytkowników, którzy generują ponad 163 mln odsłon stron (Mediapanel, grudzień 2022).

Czytaj też: Michał Marszał, który prowadzi konta "NIE", wiosną wróci do happeningu przeciwko władzy

(MAT, 10.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.