Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski zarabiał w TVP średnio ponad 100 tys. zł miesięcznie

Kurski w TVP pracował do początku września 2022 (fot. Piotr Molęcki/East News)

Jacek Kurski, były prezes TVP, w 2022 roku zarobił w Telewizji Polskiej 854 tys. zł brutto, co - po podziale na 8 miesięcy jego pracy - daje ok. 107 tys. zł miesięcznie.

Informację w tej sprawie otrzymał z TVP poseł Adam Szłapka z klubu Koalicji Obywatelskiej jako odpowiedź na wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

Kurski w TVP pracował do początku września 2022. Ze stanowiska został niespodziewanie odwołany w czasie posiedzenia Rady Mediów Narodowych. W grudniu otrzymał nominację do rady dyrektorów wykonawczych Banku Światowego.

Czytaj też: Edward Miszczak: Wiosną nastąpi serialowa inwazja Polsatu

W odpowiedzi dla posła Adama Szłapki TVP przekazała też, że kwota brutto rocznego wynagrodzenia obu członków zarządu TVP w 2022 (Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza, obecnego prezesa) to prawie 1,66 mln zł.

(MNIE, 03.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.