Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook wnosi o oddalenie pozwu zbiorowego o wartości 3 mld funtów

Facebook dowodzi, że jego pozycja na rynku social mediów może przynosić użytkownikom jedynie korzyści, a nie szkody (fot. Pixabay.com)

Facebook zwrócił się do trybunału w Londynie o zablokowanie pozwu zbiorowego o wartości do 3 mld funtów w związku z zarzutami, że gigant mediów społecznościowych nadużył dominującej pozycji w celu zarabiania na danych osobowych użytkowników.

Meta Platforms, spółka macierzysta grupy Facebook, stoi w obliczu masowego pozwu wniesionego w imieniu ok. 45 mln użytkowników Facebooka w Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Spotify ma już 489 mln użytkowników, ponad 200 mln płatnych, ale zwiększa stratę

Adwokat Liza Lovdahl Gormsen powiedziała, że użytkownicy Facebooka nie otrzymali odpowiedniej rekompensaty za wartość danych osobowych, które musieli podać, aby korzystać z platformy. Jej zdaniem użytkownicy powinni otrzymać rekompensatę za hipotetyczną kwotę, jaką otrzymaliby, gdyby Facebook nie zajmował dominującej pozycji na rynku sieci społecznościowych.

Meta twierdzi, że pozew był "całkowicie bezpodstawny” i nie powinien być rozpatrywany. Prawnicy koncernu stwierdzili, że zgłaszane straty ignorują "wartość ekonomiczną”, jaką zapewnia Facebook.

Czytaj też: Instagram wprowadził w Polsce opcję notatek

(MAC, 01.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.