Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Programowa TVP nie zajęła się ujawnieniem danych ofiar pedofila w TVP Info

Materiały ujawniające dane ułatwiające identyfikację ofiar ukazały się – obok Radia Szczecin – także na portalu TVP Info (screen: TVP Info)

Rada programowa TVP nie zdecydowała się w czwartek na rozpatrzenie uchwały dotyczącej przypadku ujawnienia danych ofiar pedofila, ułatwiających ich identyfikację, do którego doszło w materiałach TVP Info i Radia Szczecin. Uchwałę chciał wnieść pod obrady Krzysztof Luft, ale nie przyjął jej przewodniczący Rady Wojciech Skurkiewicz.

Chodzi o głośny materiał Tomasza Duklanowskiego z Radia Szczecin, który publikując informacje o byłym pełnomocniku marszałka województwa zachodniopomorskiego – skazanym za przestępstwa seksualne wobec dzieci i za podawanie im środków odurzających – ujawnił również fakty ułatwiające precyzyjne zidentyfikowanie ofiar pedofila.

Czytaj też: Jacek Karnowski z "Sieci" nie przeprosił dziennikarzy TVN. "Poczekamy i na apelację, i na przeprosiny"

"Podanie do publicznej wiadomości danych, umożliwiających identyfikację dzieci, które były ofiarami pedofila, było przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i oznacza ponowne skrzywdzenie małoletnich ofiar przestępstw" – napisał w projekcie uchwały Krzysztof Luft. Jak jednak przekazał "Presserwisowi", przewodniczący Rady zdecydował się zająć nią dopiero na kolejnym posiedzeniu, czyli w lutym.

Skarga na dziennikarzy Radia Szczecin i TVP Info trafiła do Rady Etyki Mediów. Sprawą w postępowaniu cywilnym zajął się mec. Roman Giertych. We wtorek "postępowanie z urzędu w sprawie ukarania nadawców PR Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy" wszczął przewodniczący KRRiT Maciej Świrski. Skargę do KRRiT skierował na początku stycznia również Krzysztof Luft.

Czytaj też: Przejęcie Eurozetu przez Agorę: wczoraj odbyła się rozprawa, ale ogłoszenie wyroku sądu apelacyjnego dopiero za miesiąc

(PAR, 27.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.