Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix uruchamia w Polsce centrum inżynieryjne

Trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych (fot. materiały prasowe)

Netflix otwiera w Polsce centrum inżynieryjne. Będą w nim produkowane treści od pomysłu do realizacji.

Do zadań centrum będzie należało tworzenie produktów i usług, które będą wykorzystywane przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netflixa. Jak podkreślono w komunikacie, inżynierowie w Polsce będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak Netflix kreuje i produkuje popularne seriale, takie jak "Stranger Things", "The Crown" czy "Wiedźmin".

"Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów - polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie" - mówi cytowana w komunikacie Deborah Black, wiceprezydentka ds. inżynierii w Netflix.

Czytaj też: Ministerstwo Finansów: nie będzie zerowej stawki VAT na prasę i książki

Trwa już rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych. Jak ustalił "Presserwis", centrum rozpocznie pracę tuż po zatrudnieniu pierwszych specjalistów. W sumie ma ich być kilkudziesięciu - będą pracować w regionalnym biurze Netflixa w Warszawie przy ul. Grzybowskiej.

Biuro na Europę Środkowo-Wschodnią Netflix otworzył w Warszawie w 2022 roku.

(MNIE, 11.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.