Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po tym, jak Melanie C odwołała występ w Zakopanem, burmistrz miasta i TVP podtrzymują, że wystąpi kolejna gwiazda

"Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki" - oświadczyła TVP (fot. materiały prasowe)

Melanie C, jedna z członkiń nieistniejącego już zespołu Spice Girls, odwołała występ podczas tegorocznego "Sylwestra marzeń z Dwójką" w Zakopanem. TVP jej decyzję przyjęła z zaskoczeniem. Dziś lub jutro oczekiwane jest ogłoszenie nazwiska kolejnej gwiazdy imprezy.

Melanie C trzy dni po tym, jak TVP ogłosiła, że piosenkarka będzie gwiazdą koncertu sylwestrowego telewizji publicznej, poinformowała, że nie wystąpi w Polsce.

"W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie są zgodne z moimi poglądami na temat społeczności, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce w czasie sylwestra. Mam nadzieję, że wrócę niedługo. Życzę Wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze na 2023 rok" - oświadczyła Melanie C w mediach społecznościowych w poniedziałek wieczorem. Ostatnio otrzymywała setki informacji o zaangażowaniu ideologicznym TVP i prawdopodobnie to jest powodem zerwania kontraktu. Artystka wspiera wszelkie postulaty równościowe, a także walkę o prawa społeczności LGBT+.

Czytaj też: Radiowa Czwórka bez serwisów z kraju i ze świata

Jeszcze w poniedziałek wieczorem do decyzji piosenkarki odniosła się TVP. Podano, że Melanie C jest jedną z wielu gwiazd "Sylwestra marzeń z Dwójką", która "przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską". TVP przypomniała, że Melanie C swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności. "Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki" - czytamy w komunikacie.

Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało we wtorek na pytanie, kiedy telewizja dowiedziała się, że Melanie C rezygnuje z występu w Zakopanem - z mediów społecznościowych czy wcześniej.

Za "Sylwestra marzeń z Dwójką" odpowiada agencja kreacji rozrywki i oprawy TVP. Tegoroczny koncert wyreżyseruje Mikołaj Dobrowolski.

Organizatorzy chwalili się kilka dni temu - zanim zrezygnowała Melanie C - że brytyjska wokalistka nie będzie jedyną zagraniczną gwiazdą sylwestra w Zakopanem. Plany te są aktualne, jednak wczoraj szczegółów na temat kolejnego artysty nie przekazano. Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego, potwierdziła jednak, że "za kilkadziesiąt godzin TVP ogłosi, kto będzie tą główną gwiazdą, która zaśpiewa pod Giewontem. To będzie ktoś o naprawdę dużym nazwisku".

(KOZ, MAT, 28.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.