Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TikTok blokowany w kolejnych amerykańskich stanach na państwowych urządzeniach

TikTok ma stanowić zagrożenie dla Amerykanów, firma temu zaprzecza (fot. Unsplash.com/Hello I'm Nik)

Alabama i Utah dołączyły do trzech innych amerykańskich stanów, które zakazały korzystania z TikToka. Dotyczy to rządowych urządzeń i sieci komputerowych, ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.

Działania są następstwem ostrzeżeń FBI, że chiński rząd może wykorzystywać aplikację należącą do koncernu ByteDance do zbierania danych o milionach amerykańskich użytkowników.

Czytaj też: Nie musisz tańczyć! Jak polskie redakcje wchodzą do TikToka. Radzą najlepsi

Inne stany USA, które zakazały używania TikToka na urządzeniach państwowyc, to Teksas, Maryland i Dakota Południowa. Indiana również zaskarżyła aplikację, zarzucając, że wprowadza ona w błąd użytkowników co do dostępu Chin do ich danych i naraża dzieci na treści dla dorosłych.

Zablokować TikTok, a także inną chińską aplikację – WeChat – próbowała administracja Donalda Trumpa, ale przegrała serię rozpraw sądowych. 

ByteDance konsekwentnie zaprzecza, jakoby firma miała jakiekolwiek związki z chińskim rządem.

Czytaj też: Elon Musk już nie jest najbogatszy na świecie. Wyprzedził go Bernard Arnault

(MAC, 15.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.