Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ITV meczem Anglii z Francją bije rekord oglądalności na Wyspach Brytyjskich

Pudło Harry'ego Kane'a z karnego przeciwko Francuzom śledziło 23 mln Brytyjczyków (nie licząc klientów pubów) (screen: YouTube/TVP Sport)

Porażkę piłkarzy Anglii z Francją w ćwierćfinale piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze w szczytowym momencie na ITV1 oglądało 21,3 mln widzów. To rekord roku na jednym kanale telewizyjnym, jeżeli chodzi o transmisje na Wyspach Brytyjskich. Relację z pogrzebu królowej Elżbiety II oglądało prawie 29 mln widzów, ale na wielu kanałach (także w ITV oraz Sky i przede wszystkim w BBC oraz w mniejszych stacjach).

Według danych BARB (Broadcasters Audience Research Boarding) – dostarczonych przez Nights.tv – mecz, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Francji w ITV1 oglądało średnio 15 mln osób. Doliczając transmisję w serwisie VoD – ITVX – liczba widzów w tzw. peaku przekroczyła 23 mln. BARB nie rejestruje oglądających w pubach, a z nimi liczby byłyby jeszcze większe.

Czytaj też: Michniewicz blokuje dziennikarzy na Twitterze. "Nie wytrzymuje ciśnienia, wie, że to jego koniec"

Publiczność ćwierćfinałowego meczu Anglików przewyższyła ich inne spotkania – ponad 20 mln widzów meczu z Senegalem w 1/8 finału oraz grupowe 18,7 mln z Walią i 18 mln z USA. Od zestawień znacząco odbiega tylko inauguracyjny mecz z Iranem – 6 mln – ale zawinił termin, bo grano w dzień powszedni w porze obiadowej.

(MAC, 13.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.