Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dzień Dobry TVN" ma nową prezenterkę pogody, to aktorka z Wrocławia

Do finału castingu prowadzonego przez Bartka Jędrzejaka dotarli Magda Taranta i Maciej Redo (screen: "Dzień dobry TVN")

Magda Taranta, 25-letnia aktorka z Wrocławia, wygrała casting na prezentera pogody w śniadaniowym programie "Dzień Dobry TVN". Decyzję ogłoszono w sobotę na antenie. Stacja przez prawie cztery miesiące promowała w porannych programach zmagania kandydatów.

Casting na osobę prezentującą pogodę w "DD TVN" trwał od końca sierpnia. Organizatorzy wytypowali 10 kandydatów spośród ponad tysiąca zgłoszeń, a w kolejnych wydaniach programu śniadaniowego można było śledzić ich zmagania w zadaniach, jakim byli poddawani przez Bartka Jędrzejaka, który od kilkunastu lat prezentuje w "DD TVN" pogodę, podróżując po całej Polsce.

Czytaj też: TVN partnerem telewizyjnym 31. finału WOŚP. Nadawca gra z orkiestrą po raz siódmy

Kandydaci musieli przeprowadzać rozmowy z gośćmi, prezentować się przed kamerą, a także płynnie przechodzić do pogodowych nowinek. Na każdym etapie odpadali też kolejni kandydaci.

Ostatecznie do finału dotarli Magda Taranta, młoda aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa z Wrocławia oraz Maciej Redo, projektant ubiorów z Łodzi. Ich ostatnim zadaniem było poprowadzenie prognozy pogody na żywo. Wygrała Magda Taranta.

– Mam poczucie, że nigdy nie miałam takich emocji – mówiła po swoim pogodowym debiucie aktorka, która miała już do czynienia z kamerami. Występowała w serialach "Pierwsza miłość" i "Ślad".

Czytaj też: Prezenterzy Polsatu i Agnieszka Kołodziejska z Radia Zet wśród prowadzących sylwestra z Chorzowa

Nowa pogodynka "DD TVN" mieszka we Wrocławiu, ale pochodzi spod Białowieży. Włada biegle językami białoruskim i rosyjskim.

Ostatnio pogodę w "DD TVN" prezentował Bartek Jędrzejak. W sierpniu tego roku z programem pożegnała się Diana Kautz, która na antenie stacji występowała od dwóch i pół roku, a do zespołu dołączyła Żaneta Rosińska, która wcześniej była pogodynką w TVP 3.

Czytaj też: Polska Press wręczyła nagrody – głównie ministrom rządu PiS

(PAR, 12.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.