Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterzy bez Granic pozywają francuskiego regulatora za niepowstrzymanie Eutelsatu

Reporterzy bez Granic wspierają starania Ukrainy o blokadę rosyjskich kanałów

Organizacja Reporterzy bez Granic (RSF) złożyła pozew przeciwko francuskiemu regulatorowi Arcom za to, że nie powstrzymał Eutelsatu przed kontynuowaniem dystrybucji trzech wiodących rosyjskich kanałów telewizyjnych.

Zarówno RSF, jak i Arcom potwierdziły, że sprawa jest teraz w rękach Conseil d’Etat, nadrzędnego regulatora francuskiego rynku mediów.

Czytaj też: Policja prowadzi dochodzenie w sprawie przerwania spotkania z Oksaną Zabużko

We wrześniu RSF zwrócił się do Arcomu o zaprzestanie nadawania przez Eutelsat kanałów Rossija 1, Pierwyj Kanał i NTV na swoich satelitach, ponieważ ich treści "podżegają do nienawiści i ludobójstwa”. RSF dodał, że naruszane jest francuskie prawo nadawcze z 1986 roku, któremu podlega Eutelsat jako firma francuska. Arcom odpowiedział wtedy, że operator nie jest wyłącznie odpowiedzialny za dystrybucję kanałów, ponieważ są one również przenoszone przez inne satelity.

(MAC, 28.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.