Dział:

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Wikariak zostanie szefem działu Firma i prawo w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Sławomir Wikariak pracę dziennikarza rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych w "Rzeczpospolitej", najpierw jako reporter kryminalny, a następnie sądowy (fot. mat. pras.)

Sławomir Wikariak zastąpi Ewę Szadkowską w roli szefa działu Firma i Prawo oraz Prawnik w „Dzienniku Gazecie Prawnej” (Infor PL) od 1 grudnia br.

Ewa Szadkowska tydzień temu ogłosiła, że przechodzi do "Rzeczpospolitej" (Gremi Media). W drugiej połowie grudnia obejmie tam stanowisko szefowej działu Prawo. Zastąpi Annę Wojdę, która zrezygnowała z tej funkcji w październiku.

-  To oczywiście spore wyzwanie, zwłaszcza, że Ewa Szadkowska, którą zastąpię, wysoko zawiesiła poprzeczkę  – mówi Sławomir Wikariak. - Wierzę jednak, że uda mi się sprostać z tak dobrymi dziennikarzami, jacy pracują w działach Prawo oraz  Firma i Prawo. Wspólnie będziemy starać się dostarczać najciekawsze i rzetelne artykuły. Choć siłą rzeczy skupię się teraz głównie na kierowaniu działem, to jednak pióra jeszcze nie chowam i wciąż będzie można znaleźć teksty mojego autorstwa na żółtych stronach „DGP”.

Sławomir Wikariak pracę dziennikarza rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych w "Rzeczpospolitej", najpierw jako reporter kryminalny, a następnie sądowy. W 2011 r. przeszedł do redakcji „Dziennika Gazeta Prawnej”. Specjalizuje się w zagadnieniach prawnych związanych z zamówieniami publicznymi, ochroną danych osobowych, nowymi technologiami oraz prawem autorskim. 

(MAT, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.