Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reżyser i scenarzysta Michał Toczek dołącza do Bluebird Artists

Michał Toczek to autor krótkometrażowych filmów (fot. materiały prasowe)

Do grona reżyserów reprezentowanych przez Bluebird Artists dołącza Michał Toczek, reżyser i scenarzysta.

Toczek to autor krótkometrażowych filmów. Jego fabularna etiuda „Martwe małżeństwo” otrzymała wiele nagród na polskich festiwalach – m.in. Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich na olsztyńskim WAMA Festivalu oraz kilkanaście innych nagród i wyróżnień na festiwalach takich, jak Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym czy Młodzi i Film w Koszalinie. Film pokazywany był również na zagranicznych festiwalach, m.in. w Leuven i Tiranie.

Czytaj też: Poznaliśmy zwycięzców IAB MIXX Awards 2022. Gong, Starcom i ING wśród zwycięzców

Toczek pracował jako drugi reżyser planowy filmu „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka oraz „Słoń” Kamila Krawczyckiego. Jego debiut dokumentalny pt. “Strawberry boys” otrzymał nagrodę za najlepszy montaż na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz wyróżnienie na lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie. W 2021 roku, wspólnie z Olą Hulbój, Toczek otrzymał nagrodę za reżyserię w konkursie Branded Stories Papaya Young Directors.

(AMS, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.