Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple rozważa kupno Manchesteru United za 5,8 mld funtów

Komentatorzy zwracają uwagę na brak inwestycji w słynny stadion Old Trafford i obiekty treningowe, podczas gdy rywale uciekają. Apple bada teren (fot. Pixabay.com)

Według najnowszych doniesień koncern Apple rozważa złożenie miliardowej oferty przejęcia angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United. Na początku tygodnia sprawująca rządy od 17 lat rodzina Glazerów oznajmiła, że klub jest na sprzedaż. Spodziewana cena to 5,8 mld funtów (ok. 7 mld dol.).

Notatka dla nowojorskiej giełdy papierów wartościowych wskazuje, że rodzina bada "strategiczne warianty” dla najbardziej utytułowanego angielskiego klubu. W oświadczeniu stwierdzono, że proces został "zaprojektowany w celu zwiększenia przyszłego rozwoju, a ostatecznym celem jest ustawienie klubu tak, aby mógł wykorzystać możliwości zarówno na boisku, jak i komercyjnie”.

Czytaj też: Disney rozważa połączenie Disney+ z Hulu

Brytyjski tabloid "The Daily Star" donosi teraz, że dyrektor generalny Apple – Tim Cook – jest chętny do rozważenia korzyści, jakie jego firmie przyniosłoby posiadanie tak uznanej marki. Gdyby Apple sfinalizował transakcję, byłby to pierwszy raz, kiedy gigant technologiczny kupił drużynę sportową.

Manchester United jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie z dwoma zwycięstwami w Lidze Mistrzów (a trzema w sumie w Pucharze Europy, przekształconym w LM w latach 90. XX wieku) i 20 tytułami mistrza Anglii (do niedawna jego zawodnikiem był m.in. Cristiano Ronaldo, ale ostatnio rozwiązano z nim kontrakt po skandalizującym wywiadzie). MU nie wygrał jednak Premier League od 2013 roku, nie zdobył żadnego trofeum od roku 2017. Komentatorzy zwracają uwagę na brak inwestycji w słynny stadion Old Trafford i obiekty treningowe, podczas gdy rywale, tacy jak Manchester City, prosperowali dzięki dużym pieniądzom swoich międzynarodowych właścicieli.

Bracia Avram i Joel Glazer przejęli klub w 2005 roku za 790 mln funtów. W komunikacie informują, że rozważą każdą opcję. W tym roku Chelsea Londyn zostało sprzedane za ok. 4,25 mld funtów. Cena MU ma być jeszcze wyższa.

Czytaj też: Rosyjscy hakerzy zaatakowali stronę Parlamentu Europejskiego

(MAC, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.