Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Bauer zamyka pięć tytułów i zwalnia ludzi. "Kryzys na rynku"

"Mamy do czynienia ze znacznymi wzrostami cen papieru i energii, powodującymi drastyczny wzrost kosztów produkcji naszych magazynów" – poinformowało pracowników Wydawnictwo Bauer (fot. materiały prasowe)

Wydawnictwo Bauer zamyka pięć tytułów prasowych, w tym miesięcznik "Takie Jest Życie" i dwutygodnik "Naj", oraz rozstaje się z dziewięcioma osobami – ustalił "Presserwis".

Pracownicy Wydawnictwa Bauer o redukcjach dowiedzieli się w czwartek z maila od zarządu.

Rozstano się z 9 osobami

"Jak wiecie, na rynku wydawniczym panuje kryzys; mamy do czynienia ze znacznymi wzrostami cen papieru i energii, powodującymi drastyczny wzrost kosztów produkcji naszych magazynów. Konsekwencją powyższej sytuacji jest bolesna, acz konieczna dla przyszłości firmy decyzja o zamknięciu 5 tytułów (Naj, Przepis na Zdrowie, Bliżej Ciebie, Takie Jest Życie, Cuda i Objawienia) oraz szeregu wydań specjalnych" – napisano w mailu, do treści którego dotarł "Presserwis".

Czytaj też: Pracownicy Polskiego Radia chcą podwyżek. Prezeska odpowiada: nie było zwolnień

Zarząd Wydawnictwa Bauer przekazał, że w związku z zamknięciem tytułów w czwartek rozstano się z dziewięcioma osobami, w tym z trzema grafikami. Zapewnił pracowników, że wszystkie zwalniane osoby otrzymują nie tylko należne im odprawy z powodu likwidacji stanowiska, ale i pakiet pomocowo-wspierający. 

Czasopismo "Naj" ukazywało się od 1994 roku. Początkowo było tygodnikiem, a później miesięcznikiem. W 2012 roku tytuł ów przejęło Wydawnictwo Bauer od G+J Polska i stał się dwutygodnikiem.

Zamykane tytuły z długim stażem

"Takie Jest Życie" zadebiutowało na rynku w 2001 roku, ostatnio było miesięcznikiem.

Czytaj też: Helios dogadał się z pracownikami. Ściętych zostanie mniej etatów

Magazyn "Bliżej Ciebie" (obecnie dwumiesięcznik) zaczął wychodzić w 2010 roku, a publikujący przepisy nadesłane przez czytelników miesięcznik "Przepis na Zdrowie" – w 2011 roku.

Z kolei miesięcznik "Cuda i Objawienia" zadebiutował na rynku na początku 2017 roku. Publikowane są w nim historie ludzi, którzy doznali łaski bożej.

Po trzech kwartałach 2022 roku średnia sprzedaż "Takie Jest Życie" wynosiła 30 896 egz., "Przepisu na Zdrowie" – 28 860 egz., a "Naj" – 20 599 egz. (dane PBC). Z kolei "Bliżej Ciebie" według danych wydawcy rozchodzi się średnio w 26 tys. egz. Wyników sprzedaży "Cudów i Objawień" Bauer nie podaje, tytułu nie ma także w PBC. 

Wydawnictwo Bauer w 2021 roku wypracowało 98,9 mln zł zysku netto przy 353,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (dane KRS).

Czytaj też: Polsat potwierdza. Edward Miszczak dyrektorem programowym i wiceprezesem zarządu

(KOZ, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.