Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Beata Łyżwa-Sokół, szefowa Agencji Wyborcza.pl, żegna się z Agorą

Beata Łyżwa-Sokół to autorka tekstów dotyczących współczesnej fotografii, relacji z festiwali i wywiadów z fotoreporterami (fot. Łukasz Sokół)

Beata Łyżwa-Sokół, związana z Agorą od 2006 roku, skorzystała z programu dobrowolnych odejść w ramach zwolnień grupowych. Od sześciu lat była szefową działu foto oraz Agencji Wyborcza.pl.

„Rezygnuję z pełnionej funkcji i odchodzę z Wyborczej. Na podziękowania przyjdzie czas, chcę to zrobić osobiście, nie na FB. Moje zawodowe serce nie przestaje bić dla fotografii, która, w co od zawsze wierzę, zmienia świat” – napisała na Facebooku Beata Łyżwa-Sokół.

Szefowa Agencji Wyborcza.pl mówi, że nie ma jeszcze konkretnych planów zawodowych. Skorzystała z programu dobrowolnych odejść w ramach zwolnień grupowych. - Chcę odpocząć, rozejrzeć się i poszukać nowych możliwości. Jeśli będę o czymś myślała w przyszłości, to z pewnością będzie się to wiązało z fotografią – powiedziała Łyżwa-Sokół, która zaangażowana jest jeszcze m.in. w tegoroczną edycję konkursu fotograficznego im. Krzysztofa Millera.

- Już 8 grudnia poznamy siedmiu finalistów i zwycięzcę konkursu. Mamy bardzo mocną edycję, na światowym poziomie – zachwala Łyżwa-Sokół.

Beata Łyżwa-Sokół od 2006 roku była fotoedytorką w "Gazecie Wyborczej". W 2016 roku została szefową działu foto, a w 2018 przewodniczącą jury Konkursu im. Krzysztofa Millera, organizowanego przez "GW".

(MZD, 24.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.