Dział: RADIO

Dodano: Listopad 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Reszka i Katarzyna Gandor laureatami Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego

Paweł Reszka po raz trzeci został wyróżniony przez kapitułę tego konkursu, tym razem został doceniony za cykl reportaży z ogarniętej wojną Ukrainy. (screen: twitter/Radio Zet News)

Laureatami prestiżowej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego zostali Paweł Reszka z „Polityki” oraz Katarzyna Gandor prowadząca kanał popularno-naukowy „Kasia Gandor” na YouTubie.

Paweł Reszka, po raz trzeci wyróżniony przez kapitułę tego konkursu, tym razem został doceniony za cykl reportaży z ogarniętej wojną Ukrainy. Jury nagrodziło go m.in. za tekst pt. „Bucza, śmierć i Margarita. Wstrząsająca historia jednej zbrodni” z 21 kwietnia 2022 r., który ukazał się w tygodniku „Polityka”. Oprócz honorowej statuetki dziennikarz otrzymał 50 tys. zł.

Honorowe wyróżnienia otrzymało dwóch innych korespondentów wojennych za materiały z Ukrainy: Mateusz Lachowski z Polsat News i Michał Przedlacki z Superwizjera TVN. Trzecie wyróżnienie trafiło w ręce Szymona Jadczaka i Mateusza Ratajczaka (Wp.pl) nominowanych za cykl materiałów śledczych dotyczących kontrowersyjnej działalności wiceministra sportu Łukasza Mejzy, które ukazywały się w listopadzie i grudniu 2021 r. w Wirtualnej Polsce.

Katarzyna Gandor otrzymała nagrodę w kategorii Autor Internetowy. Wyróżnienia otrzymali zaś Maciej Okraszewski, autor podcastu „Dział Zagraniczny” i Jarosław Wolski znany z kanału „Wolski o Wojnie” na YouTubie.

Decyzją redakcji Radia ZET podczas tegorocznej gali przyznano Specjalną Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego. Otrzymała ją redakcja Faktów TVN, wyróżniona za 25-lecie obecności w polskiej przestrzeni medialnej, bezkompromisową wierność misji dziennikarskiej i niezmienne prezentowanie najwyższego standardu programu informacyjnego. Statuetkę odebrał Michał Samul, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.

W tym roku, również po raz pierwszy, przed wieczorną galą odbyło się całodniowe Forum Dziennikarskie organizowane w ramach 18. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jego temat przewodni brzmiał: „Media i wojna. Między informacją a propagandą”.

(MZD, 16.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.