Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter ma umożliwić firmom lepszą weryfikację kont

Elon Musk zawiesił Twitter Blue, ale obiecuje, że system weryfikujący konta powróci w lepszej formie (fot. Wikimedia Commons/Steve Jurvetson)

Elon Musk zapowiedział, że Twitter wkrótce umożliwi firmom i organizacjom identyfikację i weryfikację powiązanych z nimi kont na Twitterze. Liczba fałszywych kont po wprowadzeniu programu weryfikacyjnego zamiast bowiem spaść gwałtownie wzrosła.

Platforma mediów społecznościowych w weekend wstrzymała niedawno ogłoszoną usługę subskrypcji Twitter Blue za 8 dol. W serwisie pojawiły się fałszywe konta z niebieskim znaczkiem, w tym Tesla i SpaceX, tak jak Twitter należące do Muska, a także Roblox, Nestlé czy Lockheed Martin.

Czytaj też: Elon Musk nie wyklucza bankructwa Twittera i nakazuje skończyć z pracą zdalną

Musk zatweetował w niedzielę, że Twitter Blue prawdopodobnie "powróci pod koniec przyszłego tygodnia". Media zwracają uwagę, że niedawne bardzo duże zwolnienia w firmie, po których pracę straciło wielu moderatorów treści, powodują, że nie ma kto zadbać o bezpieczeństwo danych.

(MAC, 15.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.