Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Alex Jones musi zapłacić dodatkowe 473 mln dol. za pomówienie rodzin ofiar masakry

W swoim programie telewizyjnym Jones nazwał karę "śmieszną", uznając ją za żart i stwierdzając, że nie ma tylu pieniędzy, by zapłacić (screen: YouTube/FOX 61)

Alex Jones i jego firma medialna InfoWars otrzymali polecenie zapłaty dodatkowych 473 mln rodzinom poszkodowanym w masakrze szkoły Sandy Hook w 2012 roku, za promowanie fałszywych teorii spiskowych. Zwiększa to całkowitą wartość odszkodowania do prawie 1,5 mld dol.

W październiku Jones otrzymał nakaz zapłaty prawie 1 mld dol. (dokładnie 965 mln dol.) po procesie skarżącym go o zniesławienie ofiar masakry, w której zginęło 20 uczniów i sześć członkiń kadry nauczycielskiej.

Alex Jones: "Nie mam tylu pieniędzy"

Przez lata Jones nazywał strzelaninę w Sandy Hook "tak fałszywą, jak banknot o wartości 3 dolarów", twierdząc, że tragedia została zainscenizowana przez rząd, aby odebrać broń Amerykanom. Twierdził, że niby-ofiarami byli aktorzy, którzy sfałszowali masakrę.

Czytaj też: Disney także szykuje zwolnienia. Koncern idzie śladami Twittera i Mety

Akta sądowe potwierdzają argumenty, że "postępowanie pozwanych było celowe i złośliwe oraz z pewnością wyrządzi szkodę ze względu na ich infrastrukturę, zdolność do rozpowszechniania treści i szeroką publiczność" – napisała sędzia prowadząca sprawę w 45-stronicowym dokumencie. 

W swoim programie telewizyjnym Jones nazwał karę "śmieszną", uznając ją za żart i stwierdzając, że nie ma tylu pieniędzy, by zapłacić. Całkowite odszkodowanie zamyka się kwotą 1,44 mld dol.

Propagator teorii spiskowych

14 grudnia 2012 roku 20-letni Adam Lanza zabił w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut 26 osób, w tym 20 dzieci. Wcześniej zamordował swoją matkę. Osaczony przez policję popełnił samobójstwo. Wśród zabitych było 12 dziewczynek i 8 chłopców w wieku 6-7 lat. Zginęło też sześć osób dorosłych – same kobiety w wieku od 27 do 56 lat.

Czytaj też: Komisja antymobbingowa ws. naczelnej "Wysokich Obcasów" kończy pracę. Klich-Siewiorek odchodzi

Alex Jones, prawicowy amerykański dziennikarz, prezenter radiowy i podcaster, od lat kwestionuje prawdziwość rozmaitych wydarzeń. W przeszłości wielokrotnie wypowiadał się przychylnie m.in. o polityce prezydenta Rosji Władimira Putina. Jest jednym z najbardziej znanych w USA propagatorów teorii spiskowych.

Czytaj też: Tygodnik "NIE" po śmierci Jerzego Urbana zwiększył sprzedaż

(MAC, 14.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.