Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cięcia w RAS Polska. Wśród pracowników narasta strach przed zwolnieniem

Zarząd RAS Polska przedstawił ogólną listę grup zawodowych do zwolnienia (fot. Wojciech Olkusnik/East News)

Jak udało nam się ustalić, w negocjacjach ze związkowcami zarząd RAS Polska przedstawił jedynie ogólną listę grup zawodowych do zwolnienia. To wywołuje wśród pracowników koncernu dużą konsternację i mnoży pytania.

Procedura zwolnień grupowych zaplanowana jest na okres od 16 do 25 listopada. Oficjalnie wiemy jedynie tyle, że selekcja osób objętych zwolnieniami ma przebiegać na podstawie kryteriów uzgodnionych ze związkami zawodowymi. To pozostawia dużo przestrzeni do spekulacji: wśród pracowników krążą plotki, że zwolnienia mają objąć wszystkie działy firmy, na poziomie 8 proc.  Rzeczniczka RAS Polska Agnieszka Skrzypek-Makowska dementuje te informacje, mówiąc, że nie każdy dział znalazł się na liście. – Zwolnienia będą dotyczyć różnych działów w różnym stopniu – usłyszeliśmy.

Czytaj też: Komisja antymobbingowa ws. naczelnej "Wysokich Obcasów" kończy pracę. Klich-Siewiorek odchodzi

Tymczasem jedna z osób zatrudnionych w RAS Polska mówi nam o nerwowym wyczekiwaniu i ciszy, jaka zapadła po zakończonych pod koniec października negocjacjach na linii zarząd – związki zawodowe. Przepływowi informacji w firmie nie pomaga praca zdalna. – O dziwo, zwolnienia nie są teraz głównym tematem rozmów wśród pracowników. Choć na pewno każdy z nas się zastanawia, czy dostanie wypowiedzenie – usłyszeliśmy od jednej z osób.

Przypomnijmy, że cięcia mają objąć 8 proc. zatrudnionych na etacie, czyli około 120 osób. Na oszczędnościach ucierpią redakcje VOD.pl, Literia.pl i "Auto Świat". W tych dwóch pierwszych przypadkach koncern podjął decyzję o zakończeniu z końcem grudnia br. działalności. W grudniu ukaże się też ostatnie papierowe wydanie tygodnika "Auto Świat". Duże zmiany szykują się również w "Przeglądzie Sportowym", który ma się ukazywać dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Czytaj też: Arkadiusz Rogowski ma poprowadzić krakowskie tytuły Polska Press „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską”

(MZD, 10.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.