Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SkyShowtime ruszy w Polsce w lutym 2023 roku

Wczoraj w Amsterdamie ogłoszono datę startu SkyShowtime na kolejnych rynkach. Comcast i Paramount stworzenie wspólnej platformy streamingowej zapowiedziały jeszcze w sierpniu 2021 roku (fot. M. Kozielski)

Serwis streamingowy SkyShowtime, wspólne przedsięwzięcie amerykańskich koncernów Comcast i Paramount, wystartuje w Polsce w lutym 2023 roku. Datę premiery na kolejnych rynkach europejskich ujawniono w czwartek wieczorem podczas gali w Amsterdamie.

W SkyShowtime znajdą się produkcje z biblioteki Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock.

Czytaj też: Kanał młodzieżowy Telewizji Polskiej ma nadawać jako Alfa TVP

SkyShowtime będzie oferować również m.in. lokalne programy oryginalne i filmy dokumentalne.

W lutym 2023 roku – poza Polską – serwis zostanie udostępniony także w Albanii, Czechach, Rumunii, Macedonii Północnej, na Węgrzech i Słowacji. Wcześniej, bo 14 grudnia, ruszy w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Kosowie, Czarnogórze, Serbii i Słowenii.

SkyShowtime rozpoczął działalność w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji 20 września, a następnie 25 października wszedł do Holandii i Portugalii. W Holandii miesięczna subskrypcja kosztuje 6,99 euro, a w Portugalii – 4,99 euro.

Czytaj też: "Fakty" TVN liderem programów informacyjnych w październiku

Comcast i Paramount stworzenie wspólnej platformy streamingowej zapowiedziały w sierpniu 2021 roku. Prezesem SkyShowtime jest Monty Sarhan (wcześniej wiceprezes Comcast), a szefem programowym – Jon Farrar (były menedżer BBC i NBC Universal).

Gala w Amsterdamie poprowadzona była przez dziennikarza filmowego Alexa Zane'a. Na wydarzeniu pojawiły się aktorzy seriali SkyShowtime, w tym Ethan Peck i Rebecca Romijn, ze „Star Trek: Strange New Worlds”, Demián Bichir z „Let The Right One In”, a także Clara Rugaard z „The Rising”.

Czytaj też: Nowy „Press”: Jacoń mówi o walce i bezbronności, Manowska koloryzuje, Lis nadal milczy, a Świrski tropi zdrajców

(KOZ, 04.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.