Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP musi przeprosić Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej za materiały w "Wiadomościach"

Sprawa dotyczy materiałów wyemitowanych kilka lat temu w "Wiadomościach" TVP (fot. Jakub Kamiński/East News)

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał w całości wyrok Sądu Okręgowego z powództwa Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego przeciwko TVP. Nadawca będzie musiał przeprosić fundację i wpłacić 30 tys. zł na cel społeczny.

Sprawa dotyczy materiałów wyemitowanych w "Wiadomościach" TVP w 2016 roku, które sugerowały nieprawidłowości w zakresie prowadzonej przez fundację działalności.

Czytaj też: Kanał młodzieżowy Telewizji Polskiej ma nadawać jako Alfa TVP

Wyrok jest prawomocny. Na jego mocy Telewizja Polska ma przeprosić Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w głównym wydaniu "Wiadomości" i na swojej stronie internetowej oraz wpłacić 30 tys. zł na cel społeczny na rzecz organizacji Sieć Obywatelska – Watchdog Polska.

W przeprosinach Telewizja Polska ma podać, że informacja o rzekomym pozyskiwaniu środków publicznych przez fundację "w wyniku jakiejkolwiek przychylności ze strony polityków była nieuprawniona".

"Struktura wydatkowania pozyskiwanych przez Fundację środków jest prawidłowa i odpowiada edukacyjnemu charakterowi statutowej działalności Fundacji" – ma głosić treść przeprosin TVP nadanych w "Wiadomościach".

W czwartek Telewizja Polska nie odniosła się do wyroku sądu.

Czytaj też: Nowy „Press”: Jacoń mówi o walce i bezbronności, Manowska koloryzuje, Lis nadal milczy, a Świrski tropi zdrajców

(MNIE, 04.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.