Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska sfinalizowała transakcję nabycia właściciela Noclegi.pl

Po transakcji spółka Nocowanie.pl, należąca do Wirtualnej Polski, stanie się częścią Szallas Group (fot. materiały prasowe)

Camellia Investments Kft (Wirtualna Polska Holding SA) zamknęła transakcję nabycia węgierskiej spółki Szallas, właściciela m.in. Noclegi.pl, za ok. 83 mln euro.

Sfinalizowanie ogłoszonej w połowie września transakcji nastąpiło m.in. w związku z uzyskaniem decyzji węgierskiego ministra technologii i przemysłu.

Czytaj też: Kanał młodzieżowy Telewizji Polskiej ma nadawać jako Alfa TVP

Szallas (Szallas Group) jest właścicielem portali turystycznych umożliwiających rezerwację noclegów na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce i Chorwacji. W Polsce Szallas posiada portal Noclegi.pl.

Po transakcji spółka Nocowanie.pl, należąca do Wirtualnej Polski, stanie się częścią Szallas Group, a jej prezes Tomasz Machała wejdzie w skład zarządu węgierskiej spółki, stając się odpowiedzialnym za operacje w Polsce – zarówno serwisu Nocowanie.pl, jak i Noclegi.pl.

Wirtualna Polska kupiła udziały w Szallas od PortfoLion Capital Partners, węgierskiego funduszu private equity i venture capital, należącego do Grupy OTP, będącej największą grupą bankową w tym regionie Europy oraz od założycieli firmy i osób fizycznych.

Czytaj też: Nowy „Press”: Jacoń mówi o walce i bezbronności, Manowska koloryzuje, Lis nadal milczy, a Świrski tropi zdrajców

(MNIE, 04.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.