Dział: INTERNET

Dodano: Październik 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk musi kupić Twitter dziś do 23. Inaczej proces

Elon Musk szykuje się do ostatniego starcia (fot. Wikimedia Commons/Tesla Owners Club Belgium)

Dziś, czyli w piątek 28 października do godz. 17 czasu nowojorskiego, Elon Musk musi kupić Twitter. Jeżeli transakcja za 44 mld dol. do tego czasu nie dojdzie do skutku, sąd w Delaware zarządzi rozpoczęcie procesu. Miliarder musi dokończyć sprawę do 23 polskiego czasu.

Sędzia Kathaleen McCormick wcześniej wyznaczyła rozprawę z powództwa Twittera na 17 października, ale niedługo przed tamtym terminem Musk zdecydował, że jednak zrealizuje transakcję. Mimo że kurs jest nieznacznie niższy, to musi kupować po 54,20 dol. za akcję, tak jak ustalono w umowie.

Czytaj też: "Sport", korzystając z problemów "Przeglądu Sportowego", powiększy zasięg o Kraków

Jeżeli transakcja nie zostanie zawarta w wyznaczonym terminie, to prawdopodobnie mniej więcej tydzień później rozpocznie się proces sądowy. Twitter chce transakcji, chce jej także Musk, więc prędzej czy później powinna zostać sfinalizowana.

(MAC, 28.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.