Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Inwestor Mety pisze do Zuckerberga i domaga się redukcji zatrudnienia

Mark Zuckerberg dostał kolejny sygnał, że metaverse to dla jego firmy niekoniecznie najlepszy pomysł (fot. Wikimedia Commons/Mark Quintano)

Brad Gerstner, przewodniczący i dyrektor generalny Altimeter Capital Management, jeden z ważnych udziałowców Meta Platforms, napisał list do szefa koncernu Marka Zuckerberga, w którym domaga się zmniejszenia liczby pracowników i wydatków na nowe inwestycje.

Firma straciła zaufanie inwestorów, ponieważ zwiększyła wydatki, przestawiając się na metaverse. Gerstner przedstawia trzyetapowy plan naprawy, sugerując, że roczne przychody mogą zwiększyć się nawet o 40 mld dol., jeśli zatrudnienie zostanie zmniejszone o 20 proc., wydatki kapitałowe - od 5 do nawet 25 mld dol. rocznie, a wydatki na metaverse - z 10 na 5 mld dol.

Czytaj też: Adidas kończy współpracę z Kanye Westem za mowę nienawiści i antysemityzm

Meta wydała miliardy i zatrudniła na całym świecie tysiące pracowników w celu rozbudowania metaverse. Plany jednak się nie ziściły, ponieważ jednostka Reality Labs, która pracuje nad rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością, stale odnotowuje bardzo duże straty. W pierwszych sześciu miesiącach br. straciła 5,8 mld dol.

Altimeter uważa, że takie inwestycje "w nieznaną przyszłość są ogromne i przerażające, nawet jak na standardy Doliny Krzemowej”. "Meta musi odbudować zaufanie inwestorów, pracowników i społeczności technologicznej, aby przyciągać, inspirować i zatrzymywać najlepszych ludzi na świecie" - napisał Gerstner w liście. "W skrócie, Meta musi być wysportowana i skoncentrowana”.

Meta Platforms w najbliższym czasie ma ogłosić wyniki kwartalne.

Czytaj też: Elon Musk do piątku musi kupić Twittera, po tym terminie ruszy proces sądowy

(MAC, 26.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.