Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN Warner Bros. Discovery oferuje pracownikom wsparcie finansowe na trudne czasy

TVN Warner Bros. Discovery przygotował pakiet pomocowy dla pracowników (fot. materiały prasowe)

TVN Warner Bros. Discovery przeznaczy 10 mln zł na pakiet rozwiązań wspierających pracowników w czasie wysokiej inflacji. Pracownicy mogą liczyć na dodatek do pensji, jednorazową zapomogę i obiad na koszt firmy.

Pracownicy TVN Warner Bros. Discovery będą otrzymywać co miesiąc od października 2022 roku do lutego 2023 roku dodatek do pensji w wysokości 4 proc. wynagrodzenia brutto.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że koncern nie chce określać tych dopłat jako "dodatki antyinflacyjne", ale ma nadzieję, że będzie to "ulga finansowa" w trudnych czasach. Wskaźnik inflacji sięgnął bowiem we wrześniu 17,2 proc.

Czytaj też: Pierwsza fala badania oglądalności kanałów lokalnych z błędami i wypaczonym wynikiem

TVN w ramach pakietu pomocowego przygotował jeszcze dwie inne opcje. Firma uruchomiła pulę środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, która ma być przeznaczona na wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pogarszającym się klimatem ekonomicznym. W uproszczonej procedurze pracownicy mogą wnioskować o jednorazowe, bezzwrotne świadczenia. Wysokość takiej zapomogi uzależniona jest od liczby zgłoszeń, ale TVN szacuje, że wyniesie od 1000 do 3000 zł netto.

Trzecią opcją jest program darmowych posiłków. W każdym tygodniu pracownicy będą mogli zjeść jeden obiad na koszt firmy.

Z badań przeprowadzonych przez Personnel Service wynika, że co trzecia firma (bez podziału na branże) zaproponuje jakąś formę wsparcia w czasach wysokiej inflacji. Są to premie, podwyżki lub różnego rodzaju benefity, np. darmowe wyżywienie w pracy lub dodatek do paliwa. (ŁO)

(19.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.