Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanye West kupuje serwis społecznościowy Parler

Kanye West chciał być prezydentem - nie wyszło. Usunięto go z Instagrama i Twittera, to kupił sobie Parlera (fot. Wikimedia Commons/David Shankbone)

Kanye West za nieujawnioną kwotę kupuje prawicową sieć społecznościową Parler. Transakcja przeprowadzana przez jednego z najbardziej na świecie znanych raperów (w zeszłym roku legalnie zmienił nazwisko na Ye) ma zostać zamknięta w ostatnim kwartale tego roku.

"W świecie, w którym konserwatywne opinie są uważane za kontrowersyjne, musimy upewnić się, że mamy prawo do swobodnego wyrażania siebie" – napisał w oświadczeniu. West znany jest z kontrowersyjnych opinii, m.in. na temat Żydów. Konto Westa zamknął Twitter, ograniczony też został dostęp do jego konta na Instagramie.

Czytaj też: Triller wprowadza platformę Metaverz

George Farmer, dyrektor generalny firmy macierzystej Parlera – Parlement Technologies, stwierdził: "Ta umowa zmieni świat i zmieni sposób, w jaki świat myśli o wolności słowa. Ye robi przełomowy ruch w przestrzeni medialnej wolności słowa i już nigdy nie będziesz musiał obawiać się usunięcia z mediów społecznościowych".

Sieć społecznościowa Parler została założona w 2018 roku przez Johna Matze i Rebekah Mercer, córkę miliardera zarządzającego funduszem hedgingowym i współwłaściciela firmy Breitbart – Roberta Mercera. Uznana za główną platformę tych, którzy 6 stycznia 2021 roku doprowadzili do ataku na Kapitol na pewien czas stracił miejsce w sklepach z aplikacjami Apple i Google, a po przywróceniu Matze został zastąpiony przez Farmera.

W 2020 roku Kanye West postanowił kandydować na urząd prezydenta USA. Wycofał się we wczesnej fazie, ale zapowiedział ponowny start za cztery lata.

Czytaj też: Elon Musk objęty śledztwem federalnym w sprawie Twittera

(MAC, 18.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.