Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program GB News pod lupą Ofcomu za dezinformację na temat szczepionek

W czerwcu 2021 roku dr Wolf została zawieszona na Twitterze po rozpowszechnianiu dezinformacji o szczepionkach (screen: YouTube/GBNews)

Ofcom, regulator brytyjskiego rynku mediów, prowadzi dochodzenie przeciwko stacji informacyjnej GB News. Chodzi o program Marka Steyna z 4 października, w którym miało dojść do szerzenia dezinformacji na temat szczepionek przeciwko COVID-19.

Regulator twierdzi, że komentarze poczynione podczas wywiadu z dr Naomi Wolf na temat wprowadzenia szczepionki na koronawirusa powodują kolizję z przepisami kodeksu radiofonii i telewizji. Ofcom otrzymał 411 skarg od widzów programu.

Czytaj też: Euronews odpowiada na list ukraińskich mediów i odrzuca zarzuty o wspieranie propagandy Kremla

"W dochodzeniu rozważymy, czy ten program złamał nasze zasady mające na celu ochronę widzów przed szkodliwymi materiałami" – napisał Ofcom w oświadczeniu.

W czerwcu 2021 roku dr Wolf została zawieszona na Twitterze po rozpowszechnianiu dezinformacji o szczepionkach. Porównała wtedy także dr Anthony'ego Fauciego, głównego doradcę medycznego i ds. COVID prezydenta Stanów Zjednoczonych, do szatana.

Czytaj też: Netflix 3 listopada wprowadza wersję z reklamami, w przyszłym miesiącu w 12 krajach

(MAC, 14.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.