Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncert "Roztańczony Narodowy" w TVP nie na żywo, bo kolidował z "The Voice of Poland"

Jedną z gwiazd tegorocznego koncertu "Roztańczony Narodowy" był Zenon Martyniuk (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Koncert "Roztańczony Narodowy", w czasie którego wystąpili m.in. artyści disco polo, nie został pokazany przez TVP 2 na żywo, a w retransmisji. Nadawca tłumaczy, że wydarzenie kolidowało z show "The Voice of Poland", którego nie dało się przełożyć na inny termin.

Koncert "Roztańczony Narodowy" odbył się w sobotę 1 października, na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Na scenie wystąpili m.in. Weekend, Milano, Andre, Piękni i Młodzi i Zenon Martyniuk z zespołem Akcent.

Czytaj też: KRRiT wypłaciła sobie 2 mln zł nagród w latach 2021-2022

TVP tłumaczy, że nie pokazała koncertu na żywo, bo w czasie, gdy się odbywał, nadawała show "The Voice of Poland".

"Niewyemitowanie tego odcinka sprawiłoby, że finałowy odcinek "The Voice of Poland" byłby emitowany w trakcie meczu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (mundial rusza 20 listopada – przyp. red.), a nie chcemy stawiać naszych widzów przed dylematem, czy oglądać ulubiony program rozrywkowy, czy ważne wydarzenie sportowe" – wyjaśnia Centrum Informacji TVP.

Koncert "Roztańczony Narodowy" został więc nagrany. Jego pierwsza część została pokazana 7 października o 20.45 w TVP 2, a drugą będzie można zobaczyć 14 października o tej samej porze.

Czytaj też: Sylwia Szczęsna prowadzącą boczne wydania "Wiadomości" w TVP 1

"Koncert został zarejestrowany i jest emitowany w dwa kolejne piątki w paśmie, w którym TVP najczęściej proponuje właśnie ofertę rozrywkową" – uzasadnia TVP.

W 2020 roku "Roztańczony Narodowy" nie odbył się, a w 2021 roku nie był transmitowany w telewizji. W latach 2018-2019 koncert pokazywano na żywo w TVP 2. Wcześniej był obecny na antenie Polsatu.

Czytaj też: Renata Kim żąda od Wojciecha Staszewskiego przeprosin i usunięcia postu o mobbingu

(MNIE, 10.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.