Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja zamyka dostęp do aplikacji muzycznej SoundCloud. Powodem "fałszywe informacje"

SoundCloud zajmuje się muzyką, ale nawet tam znalazły się treści uznawane przez rosyjskie władze za niewygodne

Rosja ograniczyła dostęp do aplikacji muzycznej SoundCloud, za powód podając przekazywanie „fałszywych informacji” na temat tego, co Moskwa nazywa "specjalną operacją wojskową" na Ukrainie. Poinformowała o tym agencja Interfax, powołując się na Roskomnadzor, kontrolera rosyjskiego rynku mediów.

Stwierdzono, że dostęp do aplikacji został zablokowany na polecenie rosyjskiej Prokuratury Generalnej. Informacje, o jakich mowa miały dotyczyć formy i metod prowadzenia operacji specjalnej, w tym "ataków na ludność cywilną, ataków na infrastrukturę cywilną, opowiadania o licznych ofiarach cywilnych na skutek działań rosyjskich żołnierzy".

Czytaj też: Twitter traci wielkich reklamodawców przez linki powiązane z pornografią dziecięcą

Rosja, odkąd 24 lutego zaatakowała Ukrainę, walczy z firmami technologicznymi, starając się w jak największym stopniu kontrolować przepływ informacji. SoundCloud, mająca siedzibę w Berlinie, nie zajmuje się polityką, ale nie unika komentowania bieżących wydarzeń.

(MAC, 03.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.