Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zamyka Stadię i zwraca pieniądze. "Nie uzyskaliśmy oczekiwanej popularności"

Stadia miała się rozwijać, ale okazała się nieopłacalna (screen: YouTube/GameXplain)

Koncern Google poinformował, z początkiem 2023 roku wyłączy usługę Stadia. Użytkownicy otrzymają zwrot pieniędzy za zakupione akcesoria i gry.

"Chociaż podejście Google Stadia do strumieniowania gier opierało się na mocnych fundamentach technologicznych, to nie uzyskało wśród konsumentów oczekiwanej popularności. W związku z tym podjęliśmy trudną decyzję o likwidacji usługi" – napisano w oficjalnym komunikacie.

Koniec Google Stadii zaledwie po 3 latach

Firma poinformowała, że Stadia będzie dostępna do 18 stycznia, aby gracze mogli dokończyć rozpoczęte sesje gier. Po tym czasie rozpocznie się proces zwrotów pieniędzy za zakupiony sprzęt (specjalne kontrolery Stadia), gry oraz dodatki do nich.

Czytaj też: Meta usuwa z Facebooka 2 tys. rosyjskich i chińskich kont z dezinformacją

Firmy zajmujące się grami stoją w obliczu spowolnienia popytu na gry wideo. Krótkoterminowe perspektywy dla Stadii również wyglądały niewyraźnie, ponieważ wysoka inflacja spowodowała, że konsumenci ograniczyli wydatki na rozrywkę. 

Jeszcze kilka miesięcy temu Google pytane o przyszłość swojej usługi twierdziło, że pracuje nad nowymi rozwiązaniami i nie planuje jej zamknięcia.

Google Stadia to usługa gry w chmurze zapewniająca strumieniowanie gier komputerowych. Powstała w 2019 roku.

Czytaj też: Inflacja przebija wojnę w Ukrainie w narracjach dezinformacyjnych

(MAC, 30.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.