Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Justyna Dżbik-Kluge, autorka audycji o książkach, odchodzi z Radia 357

Justyna Dżbik-Kluge z Radiem 357 będzie związana do końca października (fot. Piotr Molęcki/East News)

Z Radiem 357 po roku żegna się Justyna Dżbik-Kluge, autorka audycji "Książki. Lubię to".

Justyna Dżbik-Kluge zaczęła prowadzić audycję – nadawaną co niedziela – w listopadzie 2021 roku. W nowej ramówce Radia 357 program nadawany będzie dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i czwartki) jako cykl w ramach pasma "Taka sytuacja". Z anteny zniknie z końcem października.

Czytaj też: Michał Marszał wstrzymuje się z akcją billboardową skierowaną do prezesa PiS

– Nie odchodzę do innego radia – zastrzega Justyna Dżbik-Kluge. – W tym roku mam 20 lat pracy w mediach tzw. tradycyjnych i chyba czas zrobić sobie urlop. Byłam w różnych redakcjach, robiłam różne rzeczy, nabrałam doświadczeń i refleksji. To już są inne media niż te, w których zaczynałem pracę na pierwszym roku dziennikarstwa – opowiada dziennikarka. – Poza tym mam chyba niski współczynnik konformizmu i jeśli coś mi nie odpowiada w zarządzaniu, strategii, podejściu do zespołu czy do słuchacza, to po prostu nie chcę w tym uczestniczyć. W każdej redakcji tak było, z żadnej nikt mnie nie wyrzucił, żegnałam się sama – dodaje.

Justyna Dżbik-Kluge, zanim dołączyła do zespołu Radia 357, była prezenterką warszawskiego Radia Kolor. Od kwietnia 2016 roku do końca 2020 pracowała w Radiu Zet. Prowadziła interaktywną audycję "Halo Zet", a od marca 2020 roku również "W waszej sprawie". Wcześniej, od 2007 roku, pracowała w Polskim Radiu – najpierw w radiowej Czwórce, a od połowy 2015 roku w radiowej Jedynce.

Czytaj też: Trzech sędziów pozwało RASP za teksty o aferze hejterskiej. Węglarczyk: "Dalej robimy swoje"

Prowadziła również programy w Telewizji Polskiej, m.in. "Rower Błażeja" w TVP 1. Jest autorką książek "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek" i "Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków" (z Tomaszem Samojlikiem).

(KOZ, 27.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.