Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz TVN 24 niewpuszczony na "otwarte" spotkanie z Antonim Macierewiczem

Piotr Świerczek dowodzi w swym reportażu, że podkomisja Macierewicza ukryła dowody niezgodne z tezą o zamachu (screen: Twitter/TVN24)

TVn 24. pl poinformował na swoich stronach, że dziennikarz tej stacji nie został wpuszczany za spotkanie z Antonim Macierewiczem, mimo że było one w mediach reklamowane jako "otwarte".

Reporter TVN 24 Mikołaj Makowski pytał Antoniego Macierewicza jeszcze przed spotkaniem o reportaż "Siła kłamstwa" Piotra Świerczka, ujawniający nieopublikowane przez podkomisję smoleńską dokumenty dotyczące katastrofy smoleńskiej. W efekcie ekipa TVN 24 nie została wpuszczona na spotkanie.

Czytaj też: KRRiT wydaje kontrowersyjne stanowisko na zakończenie swojej kadencji

Kamil de Virion, zastępca redaktora naczelnego TVN 24, nie chciał komentować tego zdarzenia, odsyłając do biura prasowego, a Lidia Zagórska z biura prasowego – również odmówiła komentarza.

W reportażu "Siła kłamstwa" jego autor Piotr Świerczek dowodzi, że podkomisja Antoniego Macierewicza z PiS ukryła dowody niezgodne z tezą o zamachu w Smoleńsku. Podkomisja smoleńska stwierdziła jednak, że "zarzuty i pseudoargumenty przedstawione przez stację TVN są fałszywe i prezentują rosyjski punt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną". 77-minutowy reportaż miał premierę 13 września w specjalnym wydaniu magazynu "Czarno na białym" w TVN 24, został nadany też w głównym kanale. Reportaż TVN 24 wywołał 14 września burzę w Sejmie.

Czytaj też: Agnieszka Oszczyk z TVP Info prowadzącą "Panoramę" za Martę Kielczyk

(AMS, 26.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.